Boys Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Ross 1:41.03
2. Talawanda 1:41.85
3. Harrison 1:58.53
4. Edgewood 2:11.14
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Cooper Burt (Fr), Ross 1:50.04
2. Noah Femiani (Jr), Talawanda 1:56.61
3. Alex Carlson (Sr), Talawanda 2:03.77
4. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 2:04.01
5. Connor Bennett (Fr), Ross 2:04.02
6. Nico Jackson (Jr), Ross 2:05.75
7. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 2:07.23
8. Grant Bischoff (Sr), Harrison 2:07.70
9. Grant Bischoff (Sr), Harrison 2:08.29
10. Stephen Mullally (So), Talawanda 2:09.45
11. AJ Beckman (So), Ross 2:10.01
12. Matthew Romans (Sr), Ross 2:11.01
13. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 2:12.67
14. Conner Norton (So), Ross 2:13.96
15. Adam Hunt (Fr), Talawanda 2:14.13
16. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 2:14.38
17. Jonah Femiani (So), Talawanda 2:16.28
18. Yury Bair (Fr), Edgewood 2:18.46
19. Michael Stahr (Fr), Talawanda 2:22.18
20. Tyler Ponder (Jr), Ross 2:22.27
21. Asher Gibson (Jr), Harrison 2:22.97
22. Kyle Hater (So), Harrison 2:23.51
23. Justin Poettker (Sr), Harrison 2:23.60
24. Kurt Browning (So), Edgewood 2:26.24
25. Addisen Kohls (So), Harrison 2:29.21
26. Kyle Manos (Sr), Harrison 2:29.50
27. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 2:31.16
28. Addisen Kohls (So), Harrison 2:31.50
29. Luke Fisher (So), Ross 2:35.95
30. Davis Geyer (Jr), Ross 2:36.64
31. Patrick Engle (Fr), Talawanda 2:36.69
32. Hayden Fox (Fr), Ross 2:36.98
33. Donovan Casey (So), Harrison 2:38.83
34. Lucas Haag (So), Edgewood 2:43.79
35. Logan Helmes (Sr), Harrison 2:43.82
36. Landen Breedon (Fr), Ross 2:45.95
37. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 2:47.66
38. Isaac Baxley (Fr), Edgewood 2:52.18
39. Keagan Lockhart (Fr), Harrison 2:55.80
40. Adam Bailey (Jr), Ross 2:56.50
41. Wyatt Frederick (Sr), Harrison 2:57.82
42. Keegan Sauter (Fr), Ross 3:03.46
43. Eli Kauffman (Fr), Ross 3:04.96
44. Mikey Lotz (Fr), Harrison 3:05.10
45. Zach Cannon (Fr), Harrison 3:09.30
46. Logan Dreyer (So), Harrison 3:10.17
47. Austin Bowling (Sr), Edgewood 3:15.27
48. Isaiah Delafield (Fr), Harrison 3:22.70
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Cooper Burt (Fr), Ross 2:04.34
2. Alex Carlson (Sr), Talawanda 2:11.05
3. Connor Bennett (Fr), Ross 2:13.53
4. Noah Femiani (Jr), Talawanda 2:14.26
5. Stephen Mullally (So), Talawanda 2:19.45
6. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 2:20.51
7. Michael Nieman (Sr), Harrison 2:21.30
8. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 2:27.33
9. Adam Hunt (Fr), Talawanda 2:29.54
10. Conner Norton (So), Ross 2:30.84
10. Connor Moore (Sr), Ross 2:30.84
12. Yury Bair (Fr), Edgewood 2:31.33
13. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 2:33.88
14. Jonah Femiani (So), Talawanda 2:36.41
15. Justin Poettker (Sr), Harrison 2:37.43
16. Asher Gibson (Jr), Harrison 2:39.04
17. Derrick Rack (So), Ross 2:40.40
18. Michael Stahr (Fr), Talawanda 2:43.33
19. Landen Breedon (Fr), Ross 2:43.54
20. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 2:47.56
21. Davis Geyer (Jr), Ross 2:51.16
22. Tyler Ponder (Jr), Ross 2:52.17
23. Lucas Miller (Jr), Harrison 2:56.92
24. Lucas Miller (Jr), Harrison 2:57.24
25. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 2:58.87
26. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 3:07.86
27. Patrick Engle (Fr), Talawanda 3:08.51
28. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 3:15.60
29. Colin Bryant (Jr), Harrison 3:30.69
30. Logan Dreyer (So), Harrison 3:57.80
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Alex Carlson (Sr), Talawanda 22.54
2. Matthew Romans (Sr), Ross 22.63
3. Noah Femiani (Jr), Talawanda 23.04
4. Conner Norton (So), Ross 23.20
5. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 23.87
6. Connor Moore (Sr), Ross 24.33
7. Tyler Ponder (Jr), Ross 24.48
8. Kyle Manos (Sr), Harrison 25.16
9. Stephen Mullally (So), Talawanda 25.39
10. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 25.65
11. Michael Nieman (Sr), Harrison 25.70
12. Kyle Hater (So), Harrison 25.89
13. Justin Poettker (Sr), Harrison 26.11
14. Jonah Femiani (So), Talawanda 26.18
15. Michael Stahr (Fr), Talawanda 26.26
16. Nico Jackson (Jr), Ross 26.29
17. Adam Hunt (Fr), Talawanda 26.46
18. Connor Bennett (Fr), Ross 26.55
19. Derrick Rack (So), Ross 26.60
19. Kurt Browning (So), Edgewood 26.60
21. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 26.74
22. Davis Geyer (Jr), Ross 27.45
23. Grant Bischoff (Sr), Harrison 27.51
23. Wyatt Frederick (Sr), Harrison 27.51
25. Chad Harville (So), Ross 27.64
26. Asher Gibson (Jr), Harrison 27.96
27. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 28.14
28. Wyatt Frederick (Sr), Harrison 28.39
29. Luke Fisher (So), Ross 28.85
30. Lucas Miller (Jr), Harrison 28.92
31. Donovan Casey (So), Harrison 29.89
32. Ethan Rye (Jr), Ross 30.06
33. Landen Breedon (Fr), Ross 30.22
34. Keagan Lockhart (Fr), Harrison 30.42
35. Mikey Lotz (Fr), Harrison 30.90
36. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 30.92
37. Lucas Haag (So), Edgewood 30.98
38. Addisen Kohls (So), Harrison 31.14
39. Hayden Fox (Fr), Ross 31.18
40. Austin Bowling (Sr), Edgewood 31.34
41. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 31.53
42. Jacob Warren (Fr), Harrison 31.70
43. Mikey Lotz (Fr), Harrison 31.79
44. Logan Helmes (Sr), Harrison 32.05
45. Isaac Baxley (Fr), Edgewood 32.12
46. Zach Cannon (Fr), Harrison 32.62
47. Keegan Sauter (Fr), Ross 32.65
48. Tristan Hatter (Jr), Edgewood 33.58
49. Patrick Engle (Fr), Talawanda 33.92
50. Adam Bailey (Jr), Ross 34.02
51. Eli Kauffman (Fr), Ross 35.61
52. Colin Bryant (Jr), Harrison 35.66
53. Landon Neate (Fr), Edgewood 35.97
54. Josh Spears (So), Ross 36.05
55. Isaiah Delafield (Fr), Harrison 36.92
56. Logan Dreyer (So), Harrison 37.01
57. Julio Fuentes (Jr), Talawanda 37.91
58. Isaiah Delafield (Fr), Harrison 38.67
59. Devin Fliter (Fr), Harrison 38.85
1 Meter Diving
  NAME SCORE
1. Julio Fuentes (Jr), Talawanda 161.35
2. Henry Hoblitzell (Jr), Talawanda 111.50
3. Michael Stahr (Fr), Talawanda 91.20
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Alex Carlson (Sr), Talawanda 53.21
2. Cooper Burt (Fr), Ross 54.37
3. Matthew Romans (Sr), Ross 58.07
4. Noah Femiani (Jr), Talawanda 59.04
5. Derrick Rack (So), Ross 1:02.01
6. Adam Hunt (Fr), Talawanda 1:02.15
7. Asher Gibson (Jr), Harrison 1:02.38
8. Connor Bennett (Fr), Ross 1:06.15
9. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 1:06.42
10. Justin Poettker (Sr), Harrison 1:06.76
11. Michael Nieman (Sr), Harrison 1:06.84
12. Nico Jackson (Jr), Ross 1:07.41
13. Yury Bair (Fr), Edgewood 1:07.59
14. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 1:08.36
15. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 1:09.12
16. Kyle Manos (Sr), Harrison 1:09.95
17. Lucas Miller (Jr), Harrison 1:10.78
18. Grant Bischoff (Sr), Harrison 1:12.99
19. Jonah Femiani (So), Talawanda 1:14.09
20. Stephen Mullally (So), Talawanda 1:14.55
21. Logan Ward (Jr), Talawanda 1:14.90
22. Hayden Fox (Fr), Ross 1:15.24
23. Michael Nieman (Sr), Harrison 1:15.76
24. Tyler Ponder (Jr), Ross 1:19.53
25. Keagan Lockhart (Fr), Harrison 1:28.99
26. Patrick Engle (Fr), Talawanda 1:32.69
27. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 1:45.12
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Noah Femiani (Jr), Talawanda 49.75
2. Alex Carlson (Sr), Talawanda 50.19
3. Cooper Burt (Fr), Ross 51.35
4. Conner Norton (So), Ross 52.01
5. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 52.06
6. Matthew Romans (Sr), Ross 52.31
7. Connor Moore (Sr), Ross 53.89
8. Jonah Femiani (So), Talawanda 55.81
9. Connor Bennett (Fr), Ross 56.18
10. Stephen Mullally (So), Talawanda 56.77
11. Michael Nieman (Sr), Harrison 57.06
12. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 57.14
13. Nico Jackson (Jr), Ross 58.24
14. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 58.26
15. Kyle Manos (Sr), Harrison 58.66
16. Grant Bischoff (Sr), Harrison 59.40
16. Adam Hunt (Fr), Talawanda 59.40
18. Derrick Rack (So), Ross 1:00.10
18. Kurt Browning (So), Edgewood 1:00.10
20. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 1:00.60
21. Justin Poettker (Sr), Harrison 1:00.67
22. Chad Harville (So), Ross 1:00.87
23. Kyle Hater (So), Harrison 1:00.91
24. Tyler Ponder (Jr), Ross 1:01.32
25. Michael Stahr (Fr), Talawanda 1:01.68
26. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 1:03.24
27. Yury Bair (Fr), Edgewood 1:03.97
28. Asher Gibson (Jr), Harrison 1:04.10
29. Davis Geyer (Jr), Ross 1:04.60
30. AJ Beckman (So), Ross 1:06.26
31. Addisen Kohls (So), Harrison 1:07.09
32. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 1:07.18
33. Donovan Casey (So), Harrison 1:07.47
34. Luke Fisher (So), Ross 1:07.75
35. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 1:08.12
36. Keegan Sauter (Fr), Ross 1:08.60
37. Landen Breedon (Fr), Ross 1:09.16
38. Keagan Lockhart (Fr), Harrison 1:10.20
39. Lucas Haag (So), Edgewood 1:10.67
40. Wyatt Frederick (Sr), Harrison 1:10.89
41. Lucas Miller (Jr), Harrison 1:11.50
42. Hayden Fox (Fr), Ross 1:11.54
43. Mikey Lotz (Fr), Harrison 1:11.64
44. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 1:12.10
45. Ethan Rye (Jr), Ross 1:12.33
46. Zach Cannon (Fr), Harrison 1:12.60
47. Logan Helmes (Sr), Harrison 1:14.09
48. Isaac Baxley (Fr), Edgewood 1:14.14
49. Jacob Warren (Fr), Harrison 1:15.05
50. Henry Hoblitzell (Jr), Talawanda 1:16.82
51. Patrick Engle (Fr), Talawanda 1:19.15
52. Eli Kauffman (Fr), Ross 1:20.49
53. Adam Bailey (Jr), Ross 1:20.88
54. Colin Bryant (Jr), Harrison 1:21.30
55. Tristan Hatter (Jr), Edgewood 1:21.81
56. Austin Bowling (Sr), Edgewood 1:22.15
57. Landon Neate (Fr), Edgewood 1:23.27
58. Josh Spears (So), Ross 1:23.59
59. Logan Dreyer (So), Harrison 1:25.10
60. Isaiah Delafield (Fr), Harrison 1:26.65
61. Devin Fliter (Fr), Harrison 1:34.14
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Connor Bennett (Fr), Ross 5:14.01
2. Cooper Burt (Fr), Ross 5:19.14
3. Adam Hunt (Fr), Talawanda 5:39.80
4. Alex Carlson (Sr), Talawanda 5:46.97
5. Noah Femiani (Jr), Talawanda 5:47.23
6. Stephen Mullally (So), Talawanda 5:50.33
7. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 5:53.08
8. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 5:55.30
9. AJ Beckman (So), Ross 5:55.74
10. Grant Bischoff (Sr), Harrison 5:56.27
11. Grant Bischoff (Sr), Harrison 5:58.67
12. Nico Jackson (Jr), Ross 6:06.66
13. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 6:06.81
14. Yury Bair (Fr), Edgewood 6:13.39
15. Landen Breedon (Fr), Ross 6:14.84
16. Jonah Femiani (So), Talawanda 6:27.78
17. Michael Nieman (Sr), Harrison 6:29.33
18. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 6:35.61
19. Asher Gibson (Jr), Harrison 6:42.68
20. Addisen Kohls (So), Harrison 6:54.23
21. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 6:56.20
22. Addisen Kohls (So), Harrison 6:58.45
23. Donovan Casey (So), Harrison 7:10.83
24. Kyle Hater (So), Harrison 7:13.29
25. Michael Stahr (Fr), Talawanda 7:15.28
26. Kurt Browning (So), Edgewood 7:15.55
27. Hayden Fox (Fr), Ross 7:21.46
28. Davis Geyer (Jr), Ross 7:23.25
29. Keegan Sauter (Fr), Ross 7:39.65
30. Patrick Engle (Fr), Talawanda 7:42.84
31. Lucas Miller (Jr), Harrison 8:17.20
32. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 8:20.21
33. Logan Dreyer (So), Harrison 8:25.72
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Ross 1:32.02
2. Talawanda 1:33.52
3. Harrison 1:46.42
4. Edgewood 1:57.89
5. Edgewood 2:21.14
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Cooper Burt (Fr), Ross 52.09
2. Alex Carlson (Sr), Talawanda 52.72
3. Wyatt Phillips (Jr), Edgewood 1:03.52
4. Asher Gibson (Jr), Harrison 1:04.38
5. Noah Femiani (Jr), Talawanda 1:04.50
6. Kyle Manos (Sr), Harrison 1:05.81
7. Stephen Mullally (So), Talawanda 1:05.82
8. Matthew Romans (Sr), Ross 1:05.88
9. Daniel Mullally (Sr), Talawanda 1:06.35
10. Kyle Manos (Sr), Harrison 1:06.82
11. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 1:09.60
12. Adam Hunt (Fr), Talawanda 1:11.22
13. Grant Bischoff (Sr), Harrison 1:11.42
14. Derrick Rack (So), Ross 1:12.80
15. Connor Moore (Sr), Ross 1:13.61
16. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 1:16.22
17. Hayden Fox (Fr), Ross 1:19.18
18. Tyler Ponder (Jr), Ross 1:19.86
19. Zach Cannon (Fr), Harrison 1:20.16
20. Landen Breedon (Fr), Ross 1:20.55
21. Michael Stahr (Fr), Talawanda 1:20.83
22. Ethan Rye (Jr), Ross 1:21.33
23. Lucas Miller (Jr), Harrison 1:21.55
24. Addisen Kohls (So), Harrison 1:22.29
25. Chad Harville (So), Ross 1:22.67
26. Kurt Browning (So), Edgewood 1:24.53
27. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 1:26.80
28. Mikey Lotz (Fr), Harrison 1:29.60
29. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 1:30.66
30. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 1:33.00
31. Isaiah Delafield (Fr), Harrison 1:33.37
32. Adam Bailey (Jr), Ross 1:33.54
33. Keagan Lockhart (Fr), Harrison 1:33.65
34. Logan Helmes (Sr), Harrison 1:35.97
35. Josh Spears (So), Ross 1:37.33
36. Lucas Haag (So), Edgewood 1:39.18
37. Jacob Warren (Fr), Harrison 1:39.60
38. Isaac Baxley (Fr), Edgewood 1:44.22
39. Patrick Engle (Fr), Talawanda 1:46.51
40. Austin Bowling (Sr), Edgewood 1:49.49
41. Tristan Hatter (Jr), Edgewood 1:52.57
42. Landon Neate (Fr), Edgewood 1:56.00
43. Colin Bryant (Jr), Harrison 1:59.28
44. Devin Fliter (Fr), Harrison 2:32.70
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Alex Carlson (Sr), Talawanda 1:03.01
2. Connor Bennett (Fr), Ross 1:04.25
3. Stephen Mullally (So), Talawanda 1:06.95
4. Noah Femiani (Jr), Talawanda 1:07.80
5. Tyler Ponder (Jr), Ross 1:09.22
6. Jonah Femiani (So), Talawanda 1:09.44
7. Justin Poettker (Sr), Harrison 1:10.72
8. Ezekiel Groom (Sr), Talawanda 1:10.94
9. Jeffrey McDonald (Sr), Ross 1:11.75
10. Conner Norton (So), Ross 1:13.08
11. Michael Nieman (Sr), Harrison 1:15.76
12. Michael Stahr (Fr), Talawanda 1:15.91
13. Adam Hunt (Fr), Talawanda 1:20.10
14. Yury Bair (Fr), Edgewood 1:20.13
15. AJ Beckman (So), Ross 1:20.78
16. Wyatt Frederick (Sr), Harrison 1:22.77
17. Davis Geyer (Jr), Ross 1:25.09
18. Connor Moore (Sr), Ross 1:26.14
19. Chad Harville (So), Ross 1:27.31
20. Hunter Caudill (Sr), Talawanda 1:27.63
21. Matthew Rudolph (Fr), Harrison 1:29.75
22. Zach Cannon (Fr), Harrison 1:31.10
23. Landen Breedon (Fr), Ross 1:32.14
24. Eli Kauffman (Fr), Ross 1:32.53
25. Patrick Engle (Fr), Talawanda 1:33.57
26. Keegan Sauter (Fr), Ross 1:38.03
27. Devin Fliter (Fr), Harrison 1:41.66
28. Devin Fliter (Fr), Harrison 1:41.74
29. Derrick Rack (So), Ross 1:42.00
30. Luke Fisher (So), Ross 1:43.12
31. Colin Bryant (Jr), Harrison 1:45.50
32. Lucas Miller (Jr), Harrison 1:46.25
33. Maxton Ray Baker (Sr), Talawanda 1:53.54
34. Adam Bailey (Jr), Ross 1:54.24
35. Logan Dreyer (So), Harrison 1:56.40
36. Isaac Baxley (Fr), Edgewood 2:03.37
37. Josh Spears (So), Ross 2:10.75
400 Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Talawanda 3:28.89
2. Ross 3:33.01
3. Edgewood 4:14.71
4. Edgewood 5:38.74
5. Harrison 18:56.00